Prekių katalogas

Miško ūkis ir medžioklė Mažojoje Lietuvoje

 • Kraunamos nuotraukos
  80 
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Į krepšelį 
  Autorius
  Romualdas Deltuvas
  Leidykla
  Klaipėdos universitetas
  Leidimo metai
  2019
  Knygos būklė
  Nauja
  Viršeliai
  Kieti
  ISBN
  978-609-481-050-3
  Puslapių skaičius
  344
 • Monografijos „Miško ūkis ir medžioklė Mažojoje Lietuvoje“ autorius – miškų ūkio istoriją tyrinėjantis miškininkas prof. Romualdas Deltuvas.

  Iš ilgamečio Didžiosios Lietuvos kaimyno Prūsijos, ištisus šimtmečius valdžiusios Mažąją Lietuvą ir jos miškus, ir iš pačios Mažosios Lietuvos likę tik vardai istoriniuose šaltiniuose. Vokiečių ordino užkariauta, pasaulietinės Prūsijos valstybės paveldėta, gausiai miškais apaugusi, menkai apgyvendinta ir dėl daugybės pelkių sunkiai įžengiama teritorija valdovų potvarkiuose ir istorikų raštuose ilgą laiką buvo vadinama dykra. Mažoji Lietuva kūrėsi dykros miškuose ir augo miškų bei jų teiktų gėrybių sąskaita.

  Knyga „Miško ūkis ir medžioklė Mažojoje Lietuvoje“ skiriama, nors ir išnykusios, bet mūsų tautos atmintyje gyvos Mažosios Lietuvos miško ūkio ir medžioklės, miško ūkio ir gyvūnijos apsaugos raidai, miško ūki kūrusiems, miškuose medžiojusiems, Kuršių nerijos ir Klaipėdos apylinkių smėlynus sutramdžiusiems žmonėms istorijos verpetuose aprašyti.

  Knygos pradžioje prisimenamas Mažosios Lietuvos ir lietuvybės vokiečių valstybėje likimas, aprašomi dykros naudojimo bruožai ir lietuvininkų indėlis šiame procese. Kituose skyriuose aprašomi didžiausi Mažosios Lietuvos miškų masyvai, konkrečių medžių rūšių reikšmė ir likimas, miškų valdymo sistemos raida, medžioklės bruožai ir tam tikrų žvėrių populiacijų raida, miškų niokojimas ir bandymas tai užkardyti, stichinės nelaimės, miškotvarkos atsiradimo prielaidos, medienos plukdymo ir lentpjūvystės plėtros peripetijos. Daug dėmesio skirta Kuršių nerijos miškų žūties ir atkūrimo, Klaipėdos smėlynų apželdinimo istorijai. Atskiras skyrius skirtas miškininkavimo ir medžioklės ypatumams, miško pareigūnų sodybų likimui Klaipėdos krašte aprašyti. Panaudotos medžiagos pagrindą sudaro atitinkamų laikotarpių statistinės apžvalgos, kartografų, istorikų, etnografų, botanikų darbai, miškininkų atsiminimai.

  Knyga „Miško ūkis ir medžioklė Mažojoje Lietuvoje“ gausiai iliustruota kartografinės medžiagos ištraukomis, žmonių ir jų veiklos požymių miškuose, paminklų, garsių medžioklės trofėjų, buvusių urėdijų ir girininkijų sodybviečių paveikslais.

 • Prenumeruokite naujienas

  Informacija