Prekių katalogas

Mažasis ukrainiečių-lietuvių kalbų žodynas = Малий українсько-литовський словник

 • Kraunamos nuotraukos
  60 
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Į krepšelį 
  Redaktorius
  Zinaida Pacholok ir Aurelija Gritėnienė
  Leidykla
  Lietuvių kalbos institutas
  Leidimo metai
  2022
  Knygos būklė
  Nauja
  Viršeliai
  Kieti
  ISBN
  978-609-411-315-4
  Puslapių skaičius
  575
 • Tai  yra pirmas ir vienintelis Lietuvos ir Ukrainos leksikografijos istorijoje dvikalbis ukrainiečių ir lietuvių kalbų žodynas. Jame pateikta apie 20 000 antraštinių žodžių. Žodyne dominuoja bendrinės ukrainiečių kalbos leksika bei labiausiai paplitę mokslo ir technikos terminai, prie kurių pateikiamos vartojimo srities pažymos. Antraštiniai žodžiai iliustruojami žodžių junginiais, frazeologizmais ar trumpais sakiniais, kuriuose atsispindi enciklopedinė informacija apie Ukrainos istoriją, kultūrą, gamtą, mokslą, ekonomiką ir kt.

  „Mažąjį ukrainiečių–lietuvių kalbų žodyną“ rengė Lietuvių kalbos instituto, Kyjivo Taraso Ševčenkos nacionalinio universiteto ir „Ukrainos“ universiteto Lucko visuomenės vystymosi instituto mokslininkai dr. Aurelija Gritėnienė, prof. dr. Svitlana Hrycenko, prof. dr. Ihoris Koroliovas, prof. dr. Oksana Nika, prof. dr. Zinaina Pacholok.

  Žodyną recenzavo Ukrainos nacionalinės mokslų akademijos akademikas, Kyjivo Taraso Ševčenkos nacionalinio universiteto profesorius Rostyslavas Radyševskis, Tarptautinio akademiko Stepano Demjančuko ekonomikos ir humanitarinių mokslų universiteto profesorė Natalija Medynska ir Kazimiero Simonavičiaus universiteto profesorė Jolanta Zabarskaitė. 

 • Prenumeruokite naujienas

  Informacija