Prekių katalogas

Istorijos detektyvai. Viduramžiai. Nuo galvų kapojimo iki meilės intrigų

 • Kraunamos nuotraukos
  35 
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Į krepšelį 
  Autorius
  Virginijus Savukynas
  Leidykla
  Alma littera
  Leidimo metai
  2016
  Knygos būklė
  Nauja
  Viršeliai
  Minkšti
  ISBN
  978-609-01-2305-8
  Puslapių skaičius
  295
 • Istorijos detektyvai" – nenuginčijamas įrodymas, kad istorijoje užfiksuota tikrovė toli pranoksta žmogaus vaizduotę ir gali intriguoti kur kas labiau nei meistriškai parašytas romanas.

  Koks buvo kasdienis lietuvių gyvenimas XIII amžiuje? Kodėl lietuviai po mūšio nukirsdavo priešams galvas? Kaip jie sudarydavo sutartis ir kaip jas nutraukdavo? Karaliaus Mindaugo dvaro paslaptys: gimimo istorija, vardo paslaptis, karaliaus gyvenimo meilė – Morta. Kaip karaliaus žudikas tapo šventuoju? Kada mirtini priešai – lietuviai ir kryžiuočiai – susitikdavo prie puotos stalo? Kaip čia nutiko, kad Vytauto sesuo ištekėjo už vyskupo? Kodėl būsimasis Anglijos karalius Henrikas IV Vilniuje nusipirko du berniukus? Kokią genialią politinę kombinaciją surezgė Vokiečių ordino magistras Vinrichas iš Kniprodės? Kaip į Lietuvą atkeliavo pirmasis viduramžių euras?

  Jei „Istorijos detektyvai" būtų romanas, jį perskaitęs galėtum pamanyti, kad čia pasakojamos istorijos yra išgalvotos. Tačiau visi aprašyti įvykiai yra tikri ir paliudyti patikimų šaltinių. Žurnalistas, istorikas, kultūros antropologas Virginijus Savukynas knygoje atskleidžia visai kitokią XIII–XIV a. Lietuvą, nei esame įpratę įsivaizduoti.

  „Istorijos detektyvai" – pats paslaptingiausias Lietuvos istorijos tarpsnis ir geram detektyvui prilygstančios intrigos. 

 • Prenumeruokite naujienas

  Informacija