Prekių katalogas

Filius vero unicus... Vaikiški Žygimanto Augusto šarvai

 • Kraunamos nuotraukos
  60 
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Į krepšelį 
  Sudarytojas
  Krzysztof J. Czyżewski, Vydas Dolinskas, Živilė Mikailienė
  Knygos serija
  Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų parodų katalogai
  Leidykla
  Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
  Leidimo metai
  2022
  Knygos būklė
  Nauja
  Viršeliai
  Minkšti
  ISBN
  978-609-8061-71-0
  Puslapių skaičius
  102
 • Tai tarptautinės vieno šedevro parodos „Filius vero unicus... Vaikiški Žygimanto Augusto šarvai“, pristatytos Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose 2022 m. balandžio 8 – birželio 5 d., bendradarbiaujant Valdovų rūmų muziejui, Vavelio karališkajai piliai – Valstybiniams meno rinkiniams (Krokuva, Lenkija) ir Adomo Mickevičiaus institutui (Varšuva, Lenkija), katalogas.

  Pirmojoje katalogo dalyje publikuojami parodos globėjų bei organizatorių sveikinimo žodžiai ir išsamus, gausiai iliustruotas tyrinėtojo, lenkų dailės istoriko Kšyštofo Čyževskio (Krzysztof J.Czyżewski) straipsnis, pasakojantis vaikiškų Žygimanto Augusto šarvų istoriją. Plačiai nagrinėjamas to meto istorinis kontekstas, Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) bei jo nuotakos Elžbietos Habsburgaitės (1526–1545) sužadėtuvių ir vedybų istorija, taip pat nagrinėjami šarvų paskirties ir gamybos XVI a. Europoje ypatumai.

  Kataloginėje leidinio dalyje pristatomi vaikiški Žygimanto šarvai ir atskiros jų dalys – šalmas, goržetas, antkrūtinis, rankų bei kojų apsaugos ir kt., pateikiama detali informacija apie jų matmenis, medžiagas, gamybos technikas.

  Katalogo pabaigoje publikuojamos santraukos anglų ir lenkų kalbomis, kuriose glaustai apžvelgiama Žygimanto Augusto biografija ir jo šarvų istorija. 

 • Prenumeruokite naujienas

  Informacija